5/5 - (4 votes)

Autor: Marek Drewniak


Frezowanie CNC w stolarni

Firma Stolarstwo Krawczyk od ponad ćwierć wieku dostarcza wysokiej klasy usługi w zakresie frezowania, zapewniając kompleksowe wykonanie zleceń w obszarze obróbki skrawaniem, w tym toczenie i frezowanie CNC, a także szlifowanie elementów wykorzystywanych w konstrukcjach z drewna. Wykorzystując zaawansowane technologicznie maszyny CNC – w tym frezarki, tokarki i szlifierki – gwarantujemy precyzyjne wykonanie oraz szybką realizację dostaw gotowych komponentów. Nasze bogate doświadczenie, wsparte nowoczesnymi technologiami, umożliwia nam sprostanie oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Oferujemy produkty najwyższej jakości, takie jak:

  • elementy do produkcji mebli,
  • nogi do stołów,
  • schody,
  • parapety,
  • elementy drewniane do balustrad (słupki, tralki, poręcze),
  • inne specjalistyczne komponenty drewniane.

Nasze usługi kierujemy do stolarni, przedsiębiorstw meblarskich i firm zajmujących się wykończeniem wnętrz, jak również do klientów prywatnych, zapewniając im produkty i realizacje na najwyższym poziomie. Działamy na terenie Śląska, Małopolski i Opolszczyzny.

Obróbka CNC i frezowanie

Dzięki zaawansowanemu parkowi maszynowemu zapewniamy szybką realizację zleceń. Dysponujemy wyspecjalizowanymi maszynami CNC, które umożliwiają nam dostarczanie usług frezowania o najwyższej jakości. Urządzenia CNC, sterowane komputerowo, stanowią szczyt innowacji technologicznej. Obróbka CNC gwarantuje precyzyjne dopracowanie każdego elementu zgodnie z projektem, co pozwala na osiągnięcie idealnego kształtu zamówionych komponentów drewnianych.

Przyjmujemy zamówienia wykorzystując tylko najlepsze gatunki drewna – dąb, sosna, buk, jesion. Nasze nowoczesne maszyny umożliwiają skuteczną realizację nawet najbardziej skomplikowanych projektów na podstawie specyfikacji klienta. Oferujemy możliwość wykonania zamówień niestandardowych, w tym specjalistycznej obróbki – toczenia, frezowania oraz szlifowania CNC, zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Obróbka CNC to zaawansowana technika modelowania elementów, która umożliwia nadawanie im dokładnych kształtów i wymiarów z wyjątkową precyzją. Chociaż metoda ta jest powszechnie kojarzona z obróbką metali, ze względu na jej wysoką efektywność znalazła również zastosowanie w produkcji wyrobów z drewna. Proces ten pozwala na precyzyjne formowanie drewna poprzez stopniowe usuwanie warstw materiału. Cięcie CNC realizowane jest automatycznie przez specjalizowane maszyny sterowane komputerowo.

Frezowanie CNC

Obróbka CNC to zaawansowana technika modelowania elementów, która umożliwia nadawanie im dokładnych kształtów i wymiarów z wyjątkową precyzją. Chociaż metoda ta jest powszechnie kojarzona z obróbką metali, ze względu na jej wysoką efektywność znalazła również zastosowanie w produkcji wyrobów z drewna. Proces ten pozwala na precyzyjne formowanie drewna poprzez stopniowe usuwanie warstw materiału. Cięcie CNC realizowane jest automatycznie przez specjalizowane maszyny sterowane komputerowo.

Frezowanie CNC to specyficzna forma nowoczesnej obróbki, podobnie jak toczenie i szlifowanie CNC, które znajdują zastosowanie również w przetwórstwie metali. Stanowi ono jedną z najbardziej efektywnych metod precyzyjnego kształtowania elementów drewnianych na potrzeby przemysłowe, gwarantując wysoką dokładność wymiarową i estetykę wykonania.

Metoda obróbki CNCRodzaj przetwarzaniaJak to działaObróbka
Frezowanie CNCKształtowanie drewna, metali i innych materiałówPolega na usuwaniu kolejnych warstw materiału za pomocą frezarki. Wykorzystuje ruch obrotowy narzędzia oraz ruch zasilający maszyny lub obrabianego surowca.Skuteczne nadawanie precyzyjnych kształtów i wymiarów.
Toczenie CNCWytwarzanie elementów o kształtach cylindrycznych, stożkowych lub kulistychUmożliwia formowanie produktu zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz, wykorzystując ruch obrotowy obrabianego materiału.Często stosowane do produkcji precyzyjnych komponentów.
WiercenieTworzenie otworówWykorzystuje wiertło do tworzenia otworów o okrągłych lub wielokątnych przekrojach przez obracające się narzędzie.Stosowane do przygotowywania otworów pod elementy łączące i inne potrzeby konstrukcyjne.
PlanowanieWyrównywanie powierzchniMetoda polegająca na usuwaniu warstw materiału w celu uzyskania gładkiej i równej powierzchni.Używane do przygotowania powierzchni przed dalszą obróbką lub jako finalne wykończenie.
SzlifowanieWygładzanie powierzchniOsiągane przez obracającą się tarczę szlifierską, która zapewnia gładkość i pożądany kształt powierzchni.Zapewnia wysoką jakość wykończenia powierzchni, usuwając wszelkie nierówności.
Metody obróbki CNC

Kluczowym elementem procesu obróbki jest faza projektowa. Proces CNC, mimo że jest w pełni zautomatyzowany i sterowany komputerowo, wymaga precyzyjnego wprowadzenia danych. Aby uzyskać perfekcyjne kształty wyrobów z drewna, nie wystarczy sam nowoczesny park maszynowy z zaawansowanymi obrabiarkami CNC. Nieocenioną rolę odgrywa także doświadczony personel zajmujący się projektowaniem. Firma Stolarstwo Krawczyk, z 25-letnim doświadczeniem na rynku, wyróżnia się nie tylko nowoczesnym sprzętem, ale także zespołem wykwalifikowanych specjalistów, którzy dzięki swojej wiedzy są w stanie z precyzją wykonać nawet najbardziej skomplikowane elementy drewniane.

Oferujemy najwyższą precyzję dzięki doświadczonemu zespołowi specjalistów i zaawansowanym technikom obróbki, takim jak toczenie, frezowanie i szlifowanie CNC, gwarantując idealne wymiary i kształty konstrukcji drewnianych. Zapraszamy do kontaktu z nami w celu uzyskania wyceny. Nasz dział sprzedaży przygotuje dla Ciebie ofertę skrojoną na miarę Twoich potrzeb.

5/5 - (4 votes)

Autor: Marek Drewniak


5/5 - (4 votes)

Autor: Marek Drewniak