5/5 - (2 votes)

Autor: Marek Drewniak


Kuchnia to nie tylko blaty

Kuchnia jest sercem każdej restauracji, a jej wyposażenie ma kluczowe znaczenie dla sukcesu biznesu. Odpowiednio zaprojektowana i wyposażona kuchnia może zwiększyć wydajność, zmniejszyć straty i zwiększyć zadowolenie klientów. W tym artykule omówimy optymalne wyposażenie kuchni w restauracji, w tym blaty, sprzęty kuchenne i wiele więcej.

Blaty

Blaty to jedno z najważniejszych elementów kuchni w restauracji. Powinny być one wykonane z wytrzymałych materiałów, takich jak stal nierdzewna, aby wytrzymać ciężką pracę i zapewnić łatwe czyszczenie. Wielkość blatów powinna być dostosowana do potrzeb kuchni, zależnie od rodzaju kuchni, liczby pracowników i ilości jedzenia, które muszą przygotować. Blaty powinny być również wyposażone w strefy przygotowania, takie jak miejsce do krojenia, cięcia i układania, aby zwiększyć wydajność i zapewnić bezpieczeństwo pracy. Coraz więcej restauracji wymienia blaty ze stali na blaty ze spieków kwarcowych, ponieważ są one bardziej trwałe i odporne na uszkodzenia. Spieki kwarcowe są również odporne na wysokie temperatury, dzięki czemu można bezpiecznie używać ich do gotowania. Ponadto, są one dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów, co pozwala na dobranie blatu do dowolnego wystroju wnętrza. Blaty te są również łatwe w utrzymaniu i nie wymagają specjalnej pielęgnacji.

Sprzęty kuchenne

Sprzęty kuchenne są niezbędnym elementem każdej kuchni w restauracji. Powinny być one wybierane zgodnie z potrzebami kuchni, takimi jak rodzaj kuchni, liczba pracowników i ilość jedzenia, które muszą przygotować. Niezbędnym elementem wyposażenia jest kuchenka gazowa lub elektryczna, piekarnik, lodówka, zamrażarka, frytownica, mikser, blender, krajalnica i wiele innych. Wszystkie sprzęty powinny być wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu, a także spełniać standardy bezpieczeństwa.

Kuchnia to nie tylko blaty sprzet AGD z blatami ze spiekow kwarcowych 1024x728 1
sprzęt AGD z blatami ze spieków kwarcowych

Coraz częściej sprzęty kuchenne są zintegrowanymi z blatami ze spieków kwarcowych to m.in. zlewozmywaki, podwieszane kuchenki gazowe, płyty grzewcze, okapy i zmywarki. Zlewozmywaki zintegrowane z blatem tworzą gładką powierzchnię, która jest łatwa w utrzymaniu. Podwieszane kuchenki gazowe z blatem ze spieków kwarcowych są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. Płyty grzewcze ze spieków kwarcowych są odporne na wysokie temperatury i wilgoć, a okapy mają wbudowane filtry, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia, popularne staje się także montowanie filtrów antyodorowych. Zmywarki ze spieków kwarcowych są także trwałe i odporne na uszkodzenia, a wiele z nich posiada dodatkowe funkcje, które ułatwiają czyszczenie.

System wentylacji

System wentylacji jest niezbędny w każdej kuchni w restauracji, ponieważ pomaga utrzymać czyste powietrze i zmniejsza ilość zapachów, które mogą rozprzestrzeniać się poza kuchnią. Wentylacja powinna być zaprojektowana zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa i zdrowia, a także powinna spełniać standardy zapobiegające pożarom. W system wentylacji powinny być wyposażone filtry np. antyodorowe, które pomogą zatrzymać tłuszcz i inne zanieczyszczenia, zanim dotrą do otoczenia.

Popularne ostatnio spieki kwarcowe są często stosowane w systemach wentylacyjnych, szczególnie w systemach klap dymowych. Mogą one być stosowane do tworzenia trwałych, odpornych na uszkodzenia powierzchni, które są odporne na wysokie temperatury i wilgoć. Spieki kwarcowe mogą być również stosowane w systemach wentylacji grawitacyjnej, w których stosowane są filtry i urządzenia nawiewne i wywiewne, aby skutecznie usuwać zanieczyszczenia. Spieki kwarcowe mogą być również stosowane w systemach wentylacji mechanicznej, które wymagają wytrzymałości na duże obciążenia .

Magazyn

Magazyn w restauracji powinien być przede wszystkim czysty, przestronny i dobrze zorganizowany. Powinien mieć wytrzymałe regały i półki, aby zapewnić bezpieczne przechowywanie produktów spożywczych i zapobiec przeciekaniu lub uszkodzeniom. System przechowywania w magazynie powinien być zorganizowany zgodnie z typem produktów spożywczych.

Słowem podsumowania

Restauracje coraz częściej przechodzą z blatów drewnianych i stalowych na blaty ze spieków kwarcowych, ponieważ są one trwalsze i bardziej odporne na uszkodzenia. Blaty ze spieków kwarcowych są również odporne na wysokie temperatury, dzięki czemu można bezpiecznie używać ich do gotowania. Ponadto, są one dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów, co pozwala na dobranie blatu do dowolnego wystroju wnętrza. Blaty te są również łatwe w utrzymaniu i nie wymagają specjalnej pielęgnacji

Blaty kuchenne w restauracjach są niezwykle ważne, ponieważ to na nich kucharze przygotowują potrawy i wykonywane są różne czynności związane z gotowaniem. Tradycyjnie blaty kuchenne były wykonane z drewna lub stali nierdzewnej, jednak obecnie coraz częściej zastępuje się je blatami z materiałów kompozytowych, takich jak spieki kwarcowe.

Blaty drewniane są bardzo estetyczne i ciepłe w dotyku, ale wymagają regularnego olejowania i konserwacji, aby zachować swoją funkcjonalność i wygląd. To jeden z powodów, dla którego coraz częściej stosuje się nowoczesne blaty ze spieków kwarcowych.

Meble ze spieków kwarcowych kupisz w firmie By – Stone: https://www.by-stone.pl/produkty/

5/5 - (2 votes)

Autor: Marek Drewniak


5/5 - (2 votes)

Autor: Marek Drewniak